Szachy w szkole

Szachy w szkole

Już od 15 lat w listopadzie, uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym oraz Szkoły Podstawowej nr 25 w Lublinie im. Władysława Broniewskiego spotykają się na corocznych rozgrywkach w szachy i warcaby. W 2001 roku doszło do pierwszego spotkania teamów szkolnych, które zasiadły naprzeciw siebie do walki w I Turnieju Szachowo-Warcabowym, zorganizowanym pod hasłem „Integrujemy się w zdrowej rywalizacji sportowej”.


Szachy w szkole

Czynny udział we wspomaganiu organizatorów i tworzeniu wizerunku turnieju brali sponsorzy oraz media. Szczególną rangę turniejowi nadał fakt objęcia go patronatem przez Marszałka Województwa Lubelskiego, a następnie przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Każdego roku zwycięzcy rozgrywek zdobywali atrakcyjne nagrody, ufundowane przez naszą placówkę oraz książki otrzymane w darze od Biblioteki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.


Szachy w szkole

W kolejnych latach instytucje obejmujące turniej honorowym patronatem fundowały atrakcyjne trofea: Urząd Marszałkowski-puchary a Kuratorium Oświaty-nagrody książkowe. Wielu sponsorów wspomagało nas w różnorodny sposób wedle swoich możliwości. To również dzięki nim konkurs uzyskał ciekawą i niepowtarzalną oprawę, stał się bardziej widocznym i atrakcyjnym wydarzeniem. 19 listopada 2016 roku miała miejsce piętnasta, jubileuszowa edycja Turnieju Szachowo-Warcabowego. Z niecierpliwością czekamy na kolejne…


Szachy w szkoleOpracowanie: Zespół