Edukacja zdrowotna





Edukacja zdrowotna

Zdrowie i dobre samopoczucie uczniów oraz nauczycieli jest jednym z warunków skutecznej realizacji zadań szkoły, dlatego też nasza szkoła od wielu lat popularyzuje i aktywnie wdraża zasady zdrowego stylu życia.









 

 

Dbamy o dobrostan i zdrowie psychiczne – działania projektowe

Mając na uwadze ogólny rozwój i kondycję psychofizyczną naszych uczniów w roku szkolnym 2021/2022 zespół nauczycieli realizował autorski projekt edukacyjny „Dbamy o dobrostan i zdrowie psychiczne”.

 

 

Wycieczka do Roztoczańskiego Parku Narodowego

W dniu 6 czerwca 2022 roku dzięki uprzejmości Fundacji PGE uczniowie z Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży mieli możliwość uczestniczenia w przepełnionej wieloma atrakcjami wycieczce do Roztoczańskiego Parku Narodowego.

 

 

Dbamy o naszą Ziemię! – warsztaty ekologiczne

W ramach realizacji ogólnopolskiego projektu ekologicznego „Wygrajmy ze smogiem” oraz Światowego Dnia Ochrony Środowiska na Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży odbyły się warsztaty promujące postawy proekologiczne.

 

 

Nauczyciele Dzieciom „Jedzenie ma znaczenie” – akcja prozdrowotna

Drogie Dzieci! Z okazji Waszego święta, mając na uwadze Wasze zdrowie i dobre samopoczucie, nauczyciele naszej szkoły przygotowali dla Was niespodziankę – propozycje zdrowych przekąsek i słodkości.

 

 

Konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia

W ramach realizacji innowacji „Promocja bezpiecznego i zdrowego stylu życia” oraz programu „Trzymaj Formę!” uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w konkursie wiedzy o zdrowym stylu życia.

 

 

Wpływ aktywności fizycznej na kondycję psychofizyczną – działania projektowe

W ramach autorskiego projektu „Dbamy o dobrostan i zdrowie psychiczne” na Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży przeprowadziliśmy kolejne już warsztaty z aktywności fizycznej.

 

 

Warsztaty efektywnej komunikacji interpersonalnej w ramach projektu „Mediacje w szkole”

Nasza szkoła realizuje projekt Fundacji Instytutu Edukacji Pozytywnej „Klimat szkoły. Tworzymy go razem – Mediacje w szkole”, który jest współfinansowany ze środków NPZ na lata 2021 – 2025 przekazanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. W ramach projektu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach dotyczących efektywnej komunikacji interpersonalnej przeprowadzone przez Panią Aleksandrę Wzorek - trenera Fundacji Instytutu Edukacji Pozytywnej.

 

 

Obchody Światowego Dnia Ziemi 2022 w naszej szkole

Nasza szkoła w ramach ekologicznego projektu „Wygrajmy ze smogiem” włączyła się w obchody Światowego Dnia Ziemi, który rokrocznie przypada 22 kwietnia.

 

 

Gratulacje! Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Jak dbam o siebie i relacje w czasie pandemii?”

Z radością informujemy, że uczennica naszej szkoły została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie profilaktycznym pt. „Jak dbam o siebie i relacje w czasie pandemii?”

 

 

Wyniki II etapu Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy na Najlepszego Przyrodnika 2022

Z radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zostali laureatami II etapu Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy na Najlepszego Przyrodnika. Konkurs zorganizowany został przez doradców metodycznych z chemii, biologii i fizyki LSCDN. Honorowy patronat nad konkursem objął Lubelski Kurator Oświaty.

 

 

Kreowanie pozytywnego systemu wartości – warsztaty wychowawczo – profilaktyczne

Co jest dla mnie ważne w życiu? Co pragnę osiągnąć, kim chcę być, jakie są moje cele i marzenia? Jaki jest mój system wartości? Na te pytania i wiele innych poszukiwano odpowiedzi w trakcie warsztatów przeprowadzonych w naszej szkole. Wspieranie bowiem rozwoju umysłowego i duchowego dzieci i młodzieży jest ważnym sposobem na zachowanie dobrostanu psychicznego i radzenie sobie w obliczu dylematów życiowych.

 

 

Mózg w centrum uwagi – warsztaty edukacyjne w ramach projektu „Dbamy o dobrostan i zdrowie psychiczne”

Mózg człowieka jest fantastycznym i tajemniczym narządem. Tutaj rodzą się myśli, emocje, uczucia, pragnienia. Aby sprawniej funkcjonować w otaczającym nas świecie i lepiej poznać siebie samego na zajęciach edukacyjnych z biologii i chemii odkrywaliśmy tajniki tego wspaniałego narządu.

 

 

Bio – chemiczne sketchnotki, czyli kreatywne notatki

Dobrą okazją ku temu aby wspierać samodzielność, kreatywność i innowacyjność naszych uczniów a przy tym rozwijać jedną z najważniejszych kompetencji – uczenie się uczenia, jest wprowadzanie do procesu edukacyjnego sketchnotingu, czyli myślenia wizualnego , poprzez tworzenie graficznych notatek tematycznych.

 

 

Międzynarodowy Dzień Szczęścia 2022

20 marca przypada Międzynarodowy Dzień Szczęścia, bo któż z nasz nie chce być szczęśliwym? Dążenie do szczęścia jest jednym z celów człowieka, jednakże dla każdego szczęście może znaczyć coś innego …

 

 

Wyniki ogólnopolskiego konkursu profilaktycznego „Co lubię? Sport lubię!”

Z przyjemnością informujemy, że praca plastyczna naszej uczennicy została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie „Co lubię? Sport lubię!”. Organizatorem konkursu był Polski Komitet Olimpijski.

 

 

Sukces uczniów naszej szkoły – laureaci Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy na „Najlepszego Przyrodnika 2022”

Z radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zostali laureatami I etapu Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy na „Najlepszego Przyrodnika 2022”. Organizatorem konkursu byli doradcy metodyczni z biologii, chemii i fizyki LSCDN. Honorowy patronat nad konkursem objął Kurator Oświaty w Lublinie.

 

 

Porozmawiajmy o emocjach i uczuciach – warsztaty profilaktyczne

Znajomość własnych emocji oraz radzenia sobie z nimi jest bardzo ważnym elementem dbania o higienę psychiczną. Samoświadomość odczuwanych emocji pozwala uważniej funkcjonować w otaczającej nas rzeczywistości i sprawniej radzić sobie pojawiającymi się trudnościami. I tę wiedzę przekazujemy naszym uczniom organizując warsztaty wychowawczo – profilaktyczne.

 

 

Jak rozmawiać z dziećmi o sytuacji w Ukrainie? – materiały dla rodziców i nauczycieli

W obliczu trudnych wydarzeń jakie mają miejsce za naszą wschodnią granicą, rolą nas wszystkich jako osób dorosłych – rodziców, opiekunów i nauczycieli – jest tłumaczenie dzieciom i młodzieży otaczającej nas rzeczywistości.

 

 

Dzień Pozytywnego Myślenia 2022 w naszej szkole – działania projektowe

Dzień Pozytywnego Myślenia w naszej szkole trwa cały rok, gdyż optymizm, empatia, wytrwałość i wiara w siebie są zawsze w modzie, pozwalają radośniej spojrzeć na szarą rzeczywistość i dostrzegać pozytywne aspekty we wszystkim, co nas spotyka.

 

 

„Dbamy o dobrostan i zdrowie psychiczne” – działania w ramach projektu edukacyjnego

W ramach realizacji w tym roku szkolnym projektu „Dbamy o dobrostan i zdrowie psychiczne” zorganizowaliśmy na Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży cykl zajęć z aktywności ruchowej: ćwiczenia relaksacyjne przy muzyce, aerobik, fitness.

 

 

Ogólnopolska kampania ESA „Mierzymy się ze smogiem”

W ramach realizacji ogólnopolskiego projektu ekologicznego „Wygrajmy ze smogiem” podjęliśmy kolejne wyzwanie – włączyliśmy się w ogólnopolską kampanię ESA „Mierzymy się ze smogiem”.

 

 

Warsztaty zdrowego stylu życia „Dieta na dobry nastrój i prawidłową pracę mózgu”

Wychodząc naprzeciw ważnym zagadnieniom wspierania zdrowia psychicznego i poprawy samopoczucia naszych podopiecznych w dniu 17 grudnia 2021 roku w naszej szkole odbyły się profilaktyczne warsztaty zdrowego stylu życia.

 

 

Materiały przeznaczone dla rodziców w ramach realizacji w naszej szkole ogólnopolskiego projektu ekologicznego „Wygrajmy ze smogiem”

Edukacyjna Sieć Antysmogowa w szkole Twojego dziecka...

 

 

Światowy Dzień Życzliwości w naszej szkole

Nasza szkoła tradycyjnie 21 listopada przyłączyła się do obchodów Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Święto to służy promowaniu idei pokoju na całym świecie, poprzez okazywanie innym ludziom życzliwości, serdeczności, otwartości i przekazywania z serca płynących życzeń i pozdrowień.

 

 

Dzień Czystego Powietrza 2021

W ramach realizacji ogólnopolskiego projektu „Wygrajmy ze Smogiem” nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskich obchodów Dnia Czystego Powietrza, który przypada 14 listopada.

 

 

Śniadanie daje moc! – warsztaty zdrowego żywienia.

Jak co roku 8 listopada nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc!”. Tym razem akcję przeprowadzono inaczej niż zwykle. Zaczęliśmy dużo wcześniej organizując prozdrowotną lekcję chemii, podczas której uczniowie poznawali substancje chemiczne o znaczeniu biologicznym.

 

 

Aktywności w ramach ogólnopolskiego projektu ekologicznego „Wygrajmy ze Smogiem”

W ramach realizacji projektu „Wygrajmy ze Smogiem” w dniu 26 października 2021 roku na Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży został zainstalowany czujnik smogu, który połączony jest z Ogólnopolską Siecią Antysmogową.

 

 

Konferencja „Wzmacnianie kondycji psychicznej nastolatków w oparciu o badania i metody profilaktyki zintegrowanej” – fotorelacja

W dniu 19 października 2021 roku odbyła się konferencja „Wzmacnianie kondycji psychicznej nastolatków w oparciu o badania i metody profilaktyki zintegrowanej” zorganizowana przez Instytut Profilaktyki Zintegrowanej we współpracy z Kuratorium Oświaty w Lublinie.

 

 

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego 2021 – projekt edukacyjny

10 października 2021 roku po raz kolejny obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, który został ustanowiony w 1992 roku przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego. Celem święta jest zwrócenie szczególnej uwagi społeczeństwa na profilaktykę zdrowia psychicznego.

 

 

XVII Lubelski Festiwal Nauki

W dniu 21 września 2021 roku w ramach XVII Lubelskiego Festiwalu Nauki w naszej szkole odbyły się zajęcia online nt. Czy wiesz co jesz? – czytamy etykiety. Zakres tematyczny zajęć korelował z zagadnieniami zawartymi w podstawie programowej nauczania ogólnego z chemii. Zajęcia warsztatowe w formie prezentacji multimedialnej zostały przeprowadzone przez pracowników Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

 

 

Ogólnopolski projekt edukacyjny „Wygrajmy ze smogiem”

W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła zakwalifikowała się do projektu edukacji ekologicznej „Wygrajmy ze smogiem”.

 

 

Działalność innowacyjna zgłoszona na ogólnopolski konkurs „Kierunek – Innowacja”

Działalność innowacyjna realizowana w naszej szkole została zgłoszona na ogólnopolski konkurs „Kierunek – Innowacja” zorganizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty.

 

 

Ogólnopolska kampania edukacyjna dotycząca bezpieczeństwa „Kolejowe ABC” – zajęcia online.

W dniu 8 czerwca 2021 roku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Kolejowe ABC” koordynowanej przez Urząd Transportu Kolejowego. Tym razem Kolejowe ABC edukowało naszych podopiecznych z Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży. Zajęcia online przeprowadzono za pomocą aplikacji Teams.

 

 

Aktywność fizyczna – ważny komponent zdrowego stylu życia

W okresie luty – maj 2021r. na Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży w ramach innowacji „Promocja bezpiecznego i zdrowego stylu życia” odbył się cykl zajęć z aktywności fizycznej (relaksacyjno – zdrowotnych).

 

 

Nauczyciele Dzieciom „Jedzenie ma znaczenie” akcja edukacyjno – wychowawcza

Drogie Dzieci - mając na uwadze wasze zdrowie oraz dobre samopoczucie nauczyciele naszej szkoły przygotowali dla Was niespodziankę - propozycje zdrowych przekąsek i słodkości, które mamy nadzieję zainspirują do własnych eksperymentów kulinarnych. Pamiętajcie, że w Waszej diecie nie może zabraknąć owoców i warzyw, słodkości też są przewidziane, bo taki jest urok dzieciństwa, ale z umiarem…

 

 

„Dbamy o zdrowie i prawidłowe relacje interpersonalne” – projekt edukacyjny

W ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia w okresie kwiecień – maj w naszej szkole realizowano interdyscyplinarny projekt edukacyjny pt. „Dbamy o zdrowie i prawidłowe relacje interpersonalne”. W realizacji projektu wykorzystano elementy Design Thinkingu – metody tworzenia innowacyjnych rozwiązań w oparciu o diagnozę oczekiwań i potrzeb odbiorców.

 

 

Gamifikacja w nauczaniu chemii

Gamifikacja - polega na wykorzystaniu mechanizmów stosowanych w grach (fabularnych, komputerowych) do zwiększania zaangażowania uczestników – uczniów. Pozwala na skuteczne motywowanie do uczenia się nawet rzeczy uważanych za nudne (jak np. pamięciowe opanowanie faktów, słówek itd.).

 

 

Konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia

W ramach realizacji innowacji „Promocja bezpiecznego i zdrowego stylu życia” oraz ogólnopolskiego programu profilaktycznego „Trzymaj Formę!” w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy dotyczący znajomości zasad zdrowego stylu życia.

 

 

Wirtualny spacer po Ogrodzie Botanicznym

Ogród Botaniczny UMCS w Lublinie jak zwykle wiosną zachwyca plejadą barw i bioróżnorodnością gatunków roślinnych. Spacer alejkami Ogrodu i przebywanie wśród zieleni pozytywnie wpływa na kondycję zdrowotną i dobre samopoczucie człowieka. Kontemplowanie otaczającą przyrodą „tu i teraz” stanowi świetną tzw. „terapię zieloną”. Przebywając wśród drzew i kwiatów i podziwiając piękno przyrody czujemy się po prostu szczęśliwsi. Ogród bowiem redukuje stres i napięcie nerwowe oraz wzmacnia system immunologiczny organizmu.

 

 

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2021

23 kwietnia przypada ustanowiony przez UNESCO Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

 

 

Mapy myśli (chemia, biologia) - jako przykład mnemotechniki w nauczaniu.

Mnemotechniki – to ogólna nazwa technik poprawiających naszą zdolność zapamiętywania, opierającą się na asocjacjach, czyli skojarzeniach – powiązaniach łączących różne informacje.

 

 

Warsztaty wychowawczo – profilaktyczne „Jak radzić sobie ze stresem?” w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu „Szkoła Myślenia Pozytywnego”

Stres jest reakcją naszego organizmu na różne trudności i wyzwania pojawiające się w życiu codziennym. Krótkotrwały stres jest sprzymierzeńcem dla naszego organizmu – dodaje nam energii i mobilizuję nasze zasoby by zmierzyć się z problemem. Natomiast długotrwały stres może obciążyć nasz system immunologiczny i doprowadzić do wyczerpania psychicznego, emocjonalnego lub fizycznego.

 

 

Kwiecień – miesiącem promocji zdrowia

Zdrowie jest jedną z najważniejszych wartości w życiu człowieka, aby cieszyć się jak najdłużej dobrą kondycją zdrowotną należy od najmłodszych lat uczyć dzieci prawidłowych nawyków dbania o zdrowie i bezpieczeństwo. W naszej szkole edukacja zdrowotna gości na zajęciach edukacyjnych w różnych odsłonach, wiemy bowiem, że promowanie zdrowego stylu życia i kształtowanie umiejętności dbania o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich jest skutecznym gwarantem wysokiej jakości życia.

 

 

Wyniki konkursu wiedzy z biologii

Z wielką przyjemnością informujemy, że lapbook uczennicy naszej szkoły został wyróżniony w konkursie wiedzy z biologii.

 

 

Światowy Tydzień Mózgu 2021 – akcja edukacyjna

W dniach 15.03 – 19.03.2021 roku nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Tydzień Mózgu”, która miała na celu popularyzację wiedzy o funkcjonowaniu mózgu. Tydzień Mózgu jest światowym świętem neuronauki – nauki leżącej na pograniczu wiedzy biologicznej, medycznej, biofizycznej, psychologicznej oraz informatycznej.

 

 

Warsztaty wychowawczo – profilaktyczne „Porozmawiajmy o emocjach”

Świadomość odczuwanych emocji i uczuć jest bardzo ważna w postrzeganiu prawidłowego obrazu samego siebie i innych.

 

 

Wyniki konkursu profilaktycznego „Znam zasady zdrowego stylu życia”

Z wielką radością informujemy, że uczennica naszej szkoły zdobyła I miejsce w konkursie profilaktycznym pt. „Znam zasady zdrowego stylu życia”.

 

 

Konkurs kulinarny „Szkoła promująca zdrowe odżywianie”

Prawidłowe, zbilansowane odżywianie jest podstawą zdrowia i dobrego samopoczucia nas wszystkich – wiedzą o tym doskonale uczniowie naszej szkoły. Rokrocznie bierzemy udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach prozdrowotnych typu warsztaty kulinarne, akcje prozdrowotne czy konkursy profilaktyczne. Nie mogło zabraknąć naszej aktywności, pomimo pandemii COVID – 19, również i w tym roku szkolnym. W ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu Profilaktycznego „Trzymaj Formę!” uczniowie pod kierunkiem nauczycieli i rodziców przygotowywali propozycje kulinarne zgłoszone na konkurs pt. „Szkoła promująca zdrowe odżywianie”.

 

 

Warsztaty kulinarno – edukacyjne w ramach realizacji innowacji „Promocja bezpiecznego i zdrowego stylu życia”

Mając na uwadze zdrowie i dobre samopoczucie naszych uczniów w ramach realizacji innowacji „Promocja bezpiecznego i zdrowego stylu życia” zorganizowano kolejne już w tym roku warsztaty kulinarne poświęcone technikom przygotowywania zdrowych, wartościowych posiłków.

 

 

Dzień Pozytywnego Myślenia - warsztaty wychowawczo – profilaktyczne

2 lutego obchodzimy Dzień Pozytywnego Myślenia - dzień, który powinien trwać przez cały rok, ponieważ od wieków wiadomo, że optymiści lepiej radzą sobie z problemami i troskami dnia codziennego. Poza tym łagodne usposobienie, pogoda ducha i wiara w swoje możliwości pozwalają realizować marzenia i dążyć do wyznaczonych celów życiowych. Optymizmu możemy nauczyć się poprzez świadomą zmianę nastawienia do świata, dostrzeżenia niewidocznych uroków dnia codziennego.

 

 

Lapbooki z biologii i chemii – jako kreatywna prezentacja wiedzy

Jednym z ważniejszych zadań współczesnej szkoły jest rozwijanie zainteresowań naukowych uczniów oraz wspieranie zdolności i twórczego, logicznego myślenia. Dobrą okazją do tego jest promowanie nowoczesnych metod i form nauczania m.in. poprzez tworzenie lapbooków. Lapbook to forma kreatywnego, graficznego zaprezentowania informacji i wiadomości na dany temat. Jest to rodzaj teczki tematycznej, pełniącej funkcję interaktywnej przestrzeni wypełnionej różnego rodzaju ruchomymi, kolorowymi elementami, okienkami, kieszeniami, rysunkami, wykresami, wzorami itp. Tworzenie lapbooków stanowi dobrą sytuację edukacyjną, wyzwalającą działania twórcze uczniów, rozwijanie ciekawości poznawczej, pobudzanie kreatywności oraz aktywności. Świetnie się sprawdza podczas lekcji powtórzeniowych i utrwalających wiadomości i umiejętności szkolne.

 

 

Kolejne sukcesy uczniów naszej szkoły – laureaci ogólnopolskiego konkursu „Moje małe radości lekarstwem na kłopoty”

Z wielką radością informujemy, że uczennica naszej szkoły – Aleksandra W. zajęła I miejsce w ogólnopolskim konkursie plastyczno – literackim dla uczniów szkół przyszpitalnych i sanatoryjnych pt. „Moje małe radości lekarstwem na kłopoty”.

 

 

Sukces uczennicy naszej szkoły – wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Profilaktycznym „Bezpieczny w ruchu drogowym przez cały rok”

Z wielką radością informujemy, że praca plastyczna uczennicy naszej szkoły została wyróżniona w Wojewódzkim Konkursie Profilaktycznym „Bezpieczny w ruchu drogowym przez cały rok”.

 

 

Cykl lekcji online dotyczących edukacji prawnej przeprowadzone przez pracowników Ministerstwa Sprawiedliwości.

W ramach innowacji „Promocja bezpiecznego i zdrowego stylu życia”, w okresie listopad – grudzień 2020 pracownicy Wydziału ds. Edukacji Prawnej Ministerstwa Sprawiedliwości przeprowadzili w naszej szkole cykl lekcji online za pomocą aplikacji Teams. Lekcje dotyczyły podniesienia świadomości prawnej uczniów; miały charakter interaktywny – były połączeniem wykładu z prezentacją multimedialną, dyskusji i zajęć warsztatowych.

 

 

Sukces uczennicy naszej szkoły – laureatka konkursu „Bądź eko-logiczny- czyli jak możemy ograniczyć powstawanie śmieci”

Jest nam miło poinformować, że uczennica naszej szkoły zdobyła III miejsce w ogólnopolskim konkursie „Bądź eko-logiczny – czyli jak możesz ograniczyć powstawanie śmieci”.

 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI – 21 listopada 2020

Światowy Dzień Życzliwości (World Hello Day)został ustanowiony w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych, jako wezwanie braci Briana i Michaela McCormacka do pokoju w odpowiedzi na wojnę, „Jom Kippur” między Izraelem a Egiptem. Konflikt był poważny i obawiano się, że dojdzie do kolejnej wojny. Wezwanie to zyskało wielu zwolenników. Dziś Światowy Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Polska dołączyła do jego obchodów w 2006 roku. Święto ma wielu ambasadorów na całym świecie.

 

 

Sukces uczennicy naszej szkoły – I miejsce w wojewódzkim konkursie „Mediacja rówieśnicza w szkole metodą przeciwdziałania agresji i niedostosowaniu społecznemu młodzieży”

W listopadzie 2020 roku w Sądzie Okręgowym w Lublinie odbyło się wręczenie nagród laureatom wojewódzkiego konkursu profilaktycznego „Mediacja rówieśnicza w szkole metodą przeciwdziałania agresji i niedostosowaniu społecznemu młodzieży”.

 

 

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania 2020

Jak co roku 8 listopada cała społeczność szkolna aktywnie włączyła się w obchody Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, który został zainicjowany w 2007 roku przez Komisarza Unii Europejskiej i Euro – Togues.

 

 

Dzień Krajobrazu 2020 – wirtualny spacer krajobrazowy

20 października obchodzony jest Dzień Krajobrazu organizowany rokrocznie przez Centralną Dyrekcję Ochrony Środowiska.

 

 

Międzynarodowy Dzień Mediacji 2020 – edukacja prawnicza

W dniu 15 października 2020 roku po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach Międzynarodowego Dnia Mediacji. Niestety, z powodu pandemii COVID – 19 nie mogliśmy uczestniczyć wzorem lat ubiegłych na konferencji poświęconej mediacji w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie. Większość aktywności w tym roku została przeniesiona do wirtualnego świata. Pomimo reżimu sanitarnego udało się nam zorganizować zajęcia poświęcone mediacji i edukacji prawniczej.

 

 

Sprzątanie Świata 2020 – certyfikat uczestnictwa

Miło jest nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała certyfikat za aktywny udział w ogólnopolskiej akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata 2020 – Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguje”.

 

 

Konkurs na plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji 2020

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Mediacji oraz realizacji programu Prezesa Sądu Okręgowego i Lubelskiego Kuratora Oświaty „Mediacje rówieśnicze sposobem na przezwyciężenie agresji i przemocy w szkole” Ministerstwo Sprawiedliwości ogłosiło konkurs na plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji.

 

 

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego 2020

Jak co roku 10 października obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, które jest równie ważne jak zdrowie fizyczne. Wydarzenie mające na celu promocje zdrowia psychicznego organizowane jest od 1992 roku przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego. Tegoroczne obchody przebiegały pod hasłem „Zdrowie psychiczne dla wszystkich. Większa inwestycja – większy dostęp”.

 

 

Warsztaty wychowawczo - profilaktyczne "Przestrzegamy zasad higieny i bezpieczeństwa".

Przestrzeganie zasad higieny osobistej i bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID – 19 jest niezwykle istotne dla zachowania zdrowia, życia i dobrego samopoczucia człowieka. Ważne to jest zwłaszcza w okresie jesiennym, gdy znacznie wzrasta liczba infekcji typu przeziębienia, grypy itp.

 

 

Sprzątanie Świata 2020 - Polska „Plastik? Rezygnuję. Reaguję. Segreguję” – akcja stacjonarna

Już po raz 27 na całym świecie obchodzona jest akcja Sprzątanie Świata organizowana rokrocznie przez Fundację Nasza Ziemia. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Reaguję. Segreguję”.

 

 

Warsztaty zdrowego żywienia pod hasłem „Walory odżywcze owoców i warzyw”

Wszyscy wiemy jak istotne dla prawidłowego rozwoju i wzrostu młodego organizmu jest odpowiednie, zbilansowane odżywianie. Dlatego też tradycją naszej szkoły jest organizacja cyklicznych warsztatów zdrowotnych promujących zdrowie i wpływających pozytywnie na dobre samopoczucie naszych podopiecznych.

 

 

Szkoła Myślenia Pozytywnego – Szkoła certyfikowana

Z wielką przyjemnością informujemy, że w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu „Szkoła Myślenia Pozytywnego” koordynowanego przez Instytut Edukacji Pozytywnej, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej nasza placówka otrzymała prestiżowy certyfikat - Szkoła Myślenia Pozytywnego.

 

 

Aplikacja ProteGO Safe – informacje dla rodziców.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią listu Ministra Edukacji Narodowej zachęcającego do zainstalowania aplikacji ProteGO Safe. To narzędzie pozwalające na ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa, wspierające bezpieczny powrót do szkoły.



 

 

Innowacja „Promocja bezpiecznego i zdrowego stylu życia”

Podstawą dobrego samopoczucia we wszystkich sytuacjach życiowych jest świadome podejście do zdrowia jako wartości nadrzędnej. Umożliwienie zdrowego, higienicznego, bezpiecznego i twórczego życia w szkole i poza nią jest jednym z najważniejszych zadań, które stoją przed współczesnym nauczycielem. Przekazując uczniom wiedzę o zdrowiu, kształtując odpowiednie umiejętności, postawy i przekonania ułatwia się im zdrowy styl życia i uczy unikania zachowań ryzykownych, co w znaczącym stopniu wpływa na jakość życia.



Wspieranie kreatywności i postaw proinnowacyjnych w edukacji zdrowotnej.



 

 

Korzyści aktywności fizycznej dla zdrowia – porady na okres wakacyjny i nie tylko.

Codzienna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta są kluczem do zachowania zdrowia oraz wpływają pozytywnie na prawidłowy rozwój fizyczny, psychiczny i społeczny. Aktywność ruchowa jest nieodłącznym atrybutem życia człowieka. Wynika ona z wrodzonej potrzeby organizmy i nabytych umiejętności.

 

 

Bezpieczne i zdrowe wakacje 2020

Po dziesięciu miesiącach ciężkiej nauki, nadszedł wyczekiwany przez Was czas – czas upragnionych WAKACJI. Jest to okres zabaw i nowych przeżyć. Korzystając z wolnego czasu zawsze pamiętajcie o BEZPIECZEŃSTWIE. W okresie wakacyjnym niektórzy z Was zapewne wyjadą na kolonie, czy obozy, a część osób pozostanie w domach, spotykając się z przyjaciółmi. Mając na uwadze Wasze bezpieczeństwo przedstawiamy kilka rad, które mogą ochronić Was przed nieprzyjemnymi wakacyjnymi sytuacjami. Musicie koniecznie pamiętać o tym, że dobra zabawa nie zwalnia Was z obowiązku dbania o bezpieczeństwo swoje i innych.

 

 

Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

6 maja - Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ustanowiony został przez Komisję Europejską. Główną ideą tych obchodów jest promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przypomnienie wszystkim użytkownikom ruchu drogowego o tym, że nasze nawyki, postawy i zachowania mają decydujący wpływ na to, co dzieje się na drodze.

 

 

Wirtualna wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Lublinie.

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie powstał 23 lutego 1965 roku na lubelskim Sławinie.

 

 

Myślę pozytywnie – profilaktyka zdrowia psychicznego.

Nasza szkoła realizuje projekt „Szkoła Pozytywnego Myślenia” współfinansowany ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016 – 2020 przekazanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 

 

KORONAWIRUS – ogólne informacje i zalecane zasady przestrzegania higieny

Sytuacja w jakiej się znaleźliśmy jest trudna dla nas wszystkich, szczególnie jednak dla dzieci, których postrzeganie świata jest nacechowane większymi emocjami i których dotychczasowa aktywność życiowa została dość rygorystycznie ograniczona. Dlatego, mając na uwadze zdrowie i poczucie bezpieczeństwa całej społeczności szkolnej, poniżej przedstawiamy główne informacje o koronawirusie i zasadach przestrzegania higieny mających ogromny wpływ na ochronę przed zakażeniem.

 

 

Warsztaty zdrowego odżywiania – smaczne desery jogurtowe

Dbając o zdrowie i bezpieczeństwo naszych uczniów pamiętamy o stwarzaniu sytuacji edukacyjnych, które mają bezpośredni wpływ na kształtowanie postaw prozdrowotnych.

 

 

Z wizytą edukacyjną do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie

W ramach wieloletniej współpracy z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką im. KEN w Lublinie, na zaproszenie Pani Joanny Tarasiewicz - Kierownika Wydziału Promocji i Edukacji PBW i doradcy metodycznego w dniu 11 lutego 2020 roku nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w wizycie edukacyjnej w budynku Biblioteki Pedagogicznej.

 

 

Sukces uczniów naszej szkoły – laureaci konkursu profilaktycznego „Jestem bezpieczny – uzależnieniom mówię NIE!”

Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo naszych uczniów oraz w związku z realizacją jednego z podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2019/2020 ustalonym przez Ministra Edukacji Narodowej – profilaktyka uzależnień w szkołach i placówkach oświatowych, zorganizowaliśmy konkurs profilaktyczny „Jestem bezpieczny – uzależnieniom mówię „NIE!”. Konkurs zorganizowany został również w ramach innowacji „Promocja bezpiecznego i zdrowego stylu życia”. Honorowy patronat nad konkursem objął Oddział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lublinie.

 

 

Akcja profilaktyczno - edukacyjna „BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE 2020”

Mając na uwadze zdrowie, dobre samopoczucie i bezpieczeństwo naszych podopiecznych oraz w związku ze zbliżającym się okresem wypoczynku zimowego w ramach współpracy z Policją zorganizowaliśmy kolejne już spotkanie z st. sierż. Sylwią Kurdziel z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie oraz pedagogiem i kynoterapeutką – Panią mgr Martą Buczyńską.

 

 

Ogólnopolski projekt „Szkoła Myślenia Pozytywnego” - Certyfikat

Nasza szkoła realizuje ogólnopolski program „Szkoła Myślenia Pozytywnego” w ramach ogólnopolskiego programu certyfikacji szkół jako „Szkoła Myślenia Pozytywnego” finansowanego ze środków Narodowego Programu Zdrowia przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Projekt zakładał realizowanie zadań certyfikacyjnych przez cały rok kalendarzowy, ale również dawał możliwość na własne twórcze działania. Sprawozdania z wykonanych zadań systematycznie wysyłane były na platformę edukacyjną Instytutu Edukacji Pozytywnej.

 

 

Wizyta edukacyjna w Sądzie Okręgowym w Lublinie – „Sądowy Uniwersytet dla Szkół”

Młodzież z naszej szkoły spędziła Mikołajki w sposób nietypowy i bardzo oryginalny. 6 grudnia 2019 roku zostaliśmy zaproszeni na wizytę edukacyjną do Sądu Okręgowego w Lublinie. Wizyta zorganizowana była w ramach realizowanego w naszej szkole programu Prezesa Sądu Okręgowego i Lubelskiego Kuratora Oświaty „Mediacje rówieśnicze sposobem na przezwyciężenie agresji i przemocy w szkole” oraz Sądowego Uniwersytetu dla Szkół.

 

 

Ogólnopolska akcja prozdrowotna „Śniadanie Daje Moc 2019”

Jak co roku w listopadzie nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję prozdrowotną „Śniadanie Daje Moc” w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania oraz innowacji „Promocja bezpiecznego i zdrowego stylu życia”.

 

 

„Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni”- spektakl profilaktyczny w wykonaniu aktorów teatru „O Rety”

W listopadzie 2019 roku w ramach innowacji „Promocja bezpiecznego i zdrowego stylu życia” po raz kolejny uczniów naszej szkoły odwiedzili aktorzy z teatru „O Rety” fundacji PGE przedstawiając spektakl teatralny pt. „Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni”.

 

 

Szkolenie „Myślę pozytywnie - nowoczesna profilaktyka zdrowia psychicznego” w ramach ogólnopolskiego programu certyfikacji szkół „Szkoła Myślenia Pozytywnego”

Nasza szkoła od stycznia 2019 roku realizuje projekt „Myślę Pozytywnie” w ramach ogólnopolskiego programu certyfikacji szkół jako „Szkoła Pozytywnego Myślenia”. Projekt współfinansowany jest ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016 – 2020 przekazanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 

 

Międzynarodowy Dzień Mediacji

W dniu 18 października 2019 roku w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie w ramach Międzynarodowego Dnia Mediacji uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konferencji szkoleniowej dla młodzieży biorącej udział w programie Prezesa Sądu Okręgowego w Lublinie i Lubelskiego Kuratora Oświaty pt. „ Mediacja rówieśnicza metodą przeciwdziałania agresji i niedostosowaniu społecznemu młodzieży”. W konferencji uczestniczyli również przedstawiciele instytucji pełniących honorowy patronat nad programem Rzecznik Praw Dziecka, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Sprawiedliwości, Wojewoda Lubelski, Marszałek Województwa Lubelskiego, Prezydent Miasta Lublin.

 

 

Akcja Sprzątanie świata – Polska 2019: „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”

W dniu 20 września 2019 roku uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się obchody światowej Akcji Sprzątanie świata – Polska 2019. Temat tegorocznej edycji brzmiał „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy”.

 

 

„Bieg po Zdrowie” – ogólnopolski program antynikotynowej edukacji zdrowotnej

Profilaktyka uzależnień, w tym palenia tytoniu jest ważnym zagadnieniem, na stałe wpisanym w działania wychowawczo – profilaktyczne naszej placówki.

 

 

„Mediacje rówieśnicze sposobem na przezwyciężenie agresji i przemocy w szkole” - program Prezesa Sądu Okręgowego w Lublinie i Lubelskiego Kuratora Oświaty

W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła po raz kolejny realizowała program Prezesa Sądu Okręgowego w Lublinie i Lubelskiego Kuratora Oświaty „Mediacje rówieśnicze sposobem na przezwyciężenie agresji i przemocy w szkole”.

 

 

„Trzymaj Formę!” – ogólnopolski program edukacyjny promujący zdrowy styl życia

W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła po raz kolejny realizowała ogólnopolski program edukacyjny „Trzymaj Formę!” koordynowany przez Główny Inspektorat Sanitarny.

 

 

Warsztaty z negocjacji – metody porozumiewania się i rozwiązywania konfliktów

W dniu 3 czerwca uczniowie naszej szkoły po raz kolejny mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach z negocjacji dotyczących uczenia się rozwiązywania sporów i konfliktów bez przemocy oraz zawierania porozumienia.

 

 

Ogólnopolska akcja „Bezpieczne Wakacje 2019”

Mając na uwadze zdrowie, bezpieczeństwo oraz dobre samopoczucie naszych uczniów oraz w związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne Wakacje”.

 

 

„Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni” – spektakl profilaktyczny w wykonaniu aktorów z teatru „O Rety”

W dniu 22 maja 2019 roku w ramach innowacji „Żyj bezpiecznie i zdrowo” w naszej szkole odbył się spektakl profilaktyczny pt. „Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni” w wykonaniu aktorów z teatru „O Rety” z Krakowa, przygotowany przez Fundację PGE.

 

 

Sukces uczennicy naszej szkoły – II miejsce w ogólnopolskim konkursie plastyczno – literackim „Zdrowy Europejczyk”

Jest nam miło poinformować, że uczennica naszej szkoły (Ania K., kl. IV, Klinika Endokrynologii) zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie plastyczno – literackim „Zdrowy Europejczyk” .

 

 

Multimedialne warsztaty profilaktyczne „Patent na za zdrowie – piramida zdrowego żywienia i aktywności fizycznej”

W ramach Międzynarodowego Dnia Zdrowia w naszej szkole odbyły się ciekawe zajęcia promujące zasady zdrowego, higienicznego i bezpiecznego stylu życia i kształtujące umiejętności dbania o zdrowie własne i swoich bliskich. Gościliśmy Panią Luizę Kawkę – Kierownika Wydziału Zbiorów Audiowizualnych PBW im. KEN w Lublinie, która przedstawiła prezentację multimedialną obrazującą wpływ zdrowego odżywiania na kondycję całego organizmu.

 

 

Warsztaty mediacyjne – skuteczne sposoby rozwiązywania konfliktów rówieśniczych

W dniu 25 kwietnia 2019 roku w ramach Sądowego Uniwersytetu dla Szkół oraz udziału naszej szkoły w programie „Mediacje rówieśnicze sposobem na przezwyciężenie agresji i przemocy w szkole” rozpoczęliśmy cykl warsztatów z zakresu mediacji.

 

 

IX Ogólnopolski Konkurs Profilaktyczny „Bezpiecznie na wsi - maszyna pracuje a dziecko obserwuje”

Prezentujemy pracę plastyczną ucznia naszej szkoły zgłoszoną do ogólnopolskiego konkursu „Bezpiecznie na wsi – maszyna pracuje a dziecko obserwuje”. Patronat Honorowy nad konkursem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Organizatorem konkursu jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, a współorganizatorzy to: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 

 

Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie ekologicznym „W harmonii z przyrodą” – VIII edycja

Praca plastyczna uczennicy naszej szkoły została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie ekologicznym pod hasłem „W harmonii z przyrodą”, którego organizatorem był Wdecki Park Krajobrazowy. Gratulujemy!

 

 

Ogólnopolska akcja prozdrowotna „Śniadanie Daje Moc” - Certyfikat

Nasza szkoła po raz kolejny została wyróżniona certyfikatem przyznawanym placówkom oświatowym promującym zdrowy, higieniczny i bezpieczny styl życia oraz kształtującym postawy prozdrowotne.

 

 

„Odpal myślenie, nie wchodź w uzależnienie” – profilaktyka uzależnień

18 marca 2019 roku uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w interesującej debacie profilaktycznej realizowanej w ramach projektu „Odpal myślenie, nie wchodź w uzależnienie”. Jest to przedsięwzięcie realizowane w szkołach przez Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, finansowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie.

 

 

Wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie profilaktycznym „Bezpiecznie, zdrowo i kolorowo”

Z wielką radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zostali wyróżnieni w ogólnopolskim konkursie profilaktycznym pt. „Bezpiecznie, zdrowo i kolorowo”.

 

 

Ogólnopolska kampania edukacyjna dotycząca bezpieczeństwa „Kolejowe ABC”

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczniów nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską kampanię edukacyjną „Kolejowe ABC” przeprowadzoną w dniu 17 stycznia 2019 roku przez Urząd Transportu Kolejowego. Kampania objęta została honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka.

 

 

Konkurs przyrodniczo – historyczny „Najpiękniejsze miejsca w Polsce”

Polska to piękny kraj, który słynie z wielu niepowtarzalnych, uroczych krajobrazów i wspaniałych zabytków z bogatą historią. Pragnąc rozbudzać i rozwijać zainteresowania przyrodnicze i historyczne swoją Ojczyzną oraz w ramach obchodów 100 – rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości nauczyciele przyrody i historii zorganizowali konkurs przyrodniczo – historyczny pt. „Najpiękniejsze miejsca w Polsce”.

 

 

Święty Mikołaj z Policją w szkole szpitalnej

6 grudnia – to szczególny dzień na który z niecierpliwością czekają nie tylko dzieci. Nasza szkoła od wielu lat podtrzymuje tą mikołajkową tradycję, goszcząc rokrocznie Świętego Mikołaja i Policjantów.

 

 

Ogólnopolski konkurs profilaktyczny WSPÓLNIE MÓWIMY NIE PRZEMOCY „Pod wspólnym niebem”

Prace plastyczne uczniów naszej szkoły zgłoszone na ogólnopolski konkurs profilaktyczny WSPÓLNIE MÓWIMY NIE PRZEMOCY „Pod wspólnym niebem”.

 

 

Ogólnopolski program edukacyjny „Trzymaj Formę!” – Zaświadczenie

Nasza szkoła corocznie bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjno –profilaktycznym „Trzymaj Formę!” koordynowanym przez Główny Inspektorat Sanitarny i Polską Federację Producentów Żywności. Honorowy patronat nad programem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Sportu i Turystyki.

 

 

Multimedialna lekcja biblioteczno - profilaktyczna „Prawo autorskie w sieci”

W dniu 3 grudnia 2018 roku w naszej szkole odbyła się multimedialna lekcja profilaktyczna przeprowadzona przez Panią Joannę Terasiewicz – kierownika Wydziału Wspomagania Edukacji i Promocji Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie.

 

 

Ogólnopolska akcja prozdrowotna „Dzień Śniadanie Daje Moc”

Jak co roku w dniu 8 listopada cała społeczność szkolna wzięła udział w ogólnopolskiej akcji prozdrowotnej „Dzień Śniadanie Daje Moc” w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Akcja objęta została honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka.

 

 

Sukces uczennicy naszej szkoły – Wyróżnienie Specjalne w Wojewódzkim Konkursie Profilaktycznym pt. „Sprawiedliwość naprawcza w szkole – moje prawo do mediacji rówieśniczej”

W dniu 18 października 2018 roku w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie w ramach konferencji podsumowującej realizację programu „Mediacje rówieśnicze” w roku szkolnym 2017/2018 odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników Wojewódzkiego Konkursu Profilaktycznego pt. „Sprawiedliwość naprawcza w szkole – moje prawo do mediacji rówieśniczej”.

 

 

Program edukacyjny „Lubella inspiruje i edukuje” - Certyfikat

Po raz trzeci nasza szkoła realizowała program edukacyjny „Lubella inspiruje i edukuje”.

 

 

Wizyta edukacyjna w Sądzie Okręgowym w Lublinie

Dzięki uprzejmości i na zaproszenie koordynatora ds. mediacji w okręgu Sądu Okręgowego w Lublinie Pani SSO Pani Eleonory Porębiak – Tymeckiej uczniowie naszej szkoły mieli niepowtarzalną okazję uczestniczenia w wizycie edukacyjnej w Sądzie Okręgowym w Lublinie. Wizyta została zorganizowana w ramach inauguracji programu Sądowego Uniwersytetu dla Szkół i udziału naszej szkoły w programie „Mediacje rówieśnicze sposobem na przezwyciężenie agresji i przemocy w szkole”.

 

 

Wyróżnienia w Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym „Pokoloruj swój Świat”

Prace plastyczne uczniów naszej szkoły wyróżnione w konkursie ekologicznym „Pokoloruj swój Świat” zorganizowanym przez Departament Rolnictwa i Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

 

 

Warsztaty kulinarne pod hasłem „Smaki Niepodległej” w ramach obchodów jubileuszu 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

25 października 2018 roku w ramach obchodów jubileuszu 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowaliśmy w naszej szkole bardzo ciekawe i o dużym walorze wychowawczym warsztaty kulinarne pod hasłem „Smaki Niepodległej”.

 

 

Akcja profilaktyczno - edukacyjna pod hasłem „Bezpieczeństwo jest ważne”

11 października 2018 roku w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli różnych zawodów, których praca wiąże się z promowaniem bezpieczeństwa - sierż. szt. Iwonę Cichocką - policjantkę Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, inspektora Roberta Miazka z Inspekcji Transportu Drogowego oraz mgr Martę Budzyńską – pedagoga i kynoterapeutkę.

 

 

Sukces uczniów naszej szkoły – laureaci konkursu profilaktycznego „Owoce i warzywa spożywam codziennie”

Z wielką przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zostali laureatami konkursu profilaktycznego „Owoce i warzywa spożywam codziennie”. Konkurs zorganizowany został w ramach realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Trzymaj Formę!”, honorowy patronat nad konkursem objęła Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Lublinie.

 

 

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 pod hasłem „Bezpieczne Wakacje”

W tygodniu poprzedzającym zakończenie roku w naszej placówce odbył się cykl pogadanek prewencyjnych na temat bezpiecznych zachowań podczas letniego wypoczynku przeprowadzonych przez policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Lublinie.

 

 

Konkurs wiedzy prewencyjnej „Jestem Bezpieczny” przeprowadzony przez Policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Lublinie

W tym roku szkolnym Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lublinie w ramach programu informacyjno – edukacyjnego „Jestem Bezpieczny” zorganizowali w naszej szkole konkurs wiedzy prewencyjnej pod hasłem „Jestem Bezpieczny”. Przedsięwzięcie skierowane było dla uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej.

 

 

Konkurs patriotyczny „Niepodległa – Lubię to!” w ramach ogólnopolskiego programu „Szkoła Przyjazna Rodzinie”

W ramach ogólnopolskiego programu „Szkoła Przyjazna Rodzinie” uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie patriotycznym „Niepodległa – Lubię to!” zorganizowanym przez Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.

 

 

„Edukacja konsumencka dzieci i młodzieży” – warsztaty konsumenckie w ramach programu edukacyjnego „Trzymaj Formę!”

W dniu 15 maja 2018 roku w ramach realizacji programu edukacyjnego „Trzymaj Formę!” uczniowie wraz z rodzicami i opiekunami mieli możliwość uczestniczenia w bardzo ciekawych warsztatach dotyczących świadomości konsumenckiej.

 

 

Warsztaty mediacyjne w ramach realizacji programu profilaktycznego „Mediacje rówieśnicze sposobem na przezwyciężenie agresji i przemocy w szkole”

Już po raz drugi nasza szkoła realizuje program profilaktyczny „Mediacje rówieśnicze sposobem na przezwyciężenie agresji i przemocy w szkole” pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratoria Oświaty i Prezesa Sądu Okręgowego w Lublinie.

 

 

Konkurs kulinarny w ramach projektu edukacyjnego „Lubella inspiruje i edukuje”

Przepisy kulinarne uczniów z Kliniki Endokrynologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego zgłoszone na konkurs kulinarny. Uczniowie przygotowywali swoje ulubione danie z wykorzystaniem produktu zbożowego oraz zgodnie z zasadami prawidłowego żywienia.

 

 

„Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni” – przedstawienie profilaktyczne w wykonaniu aktorów z teatru „O Rety”

Wszyscy wiemy jak ważne jest bezpieczne posługiwanie się urządzeniami będącymi pod napięciem. Niebezpieczne zabawy z prądem mogą mieć tragiczne skutki. Nasi uczniowie mogli się o tym przekonać podczas przedstawienia teatru „O Rety” w ramach ogólnopolskiego projektu Fundacji PGE.

 

 

Wychowanie do wartości

Materiały udostępnione przez Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w ramach kursu „Z uczniem w świat wartości”.

 

 

Ogólnopolski projekt edukacyjny „Dzień Śniadanie Daje Moc” – Certyfikat

Jest nam miło poinformować, że Nasza Szkoła została wyróżniona certyfikatem przyznawanym placówkom oświatowym promującym zasady zdrowego stylu życia i kształtującym wśród uczniów postawy prozdrowotne.

 

 

Ogólnopolski program antynikotynowej edukacji zdrowotnej „BIEG PO ZDROWIE” - podziękowanie

Od roku szkolnego 2016/2017 nasz szkoła realizuje ogólnopolski program antynikotynowej edukacji zdrowotnej „BIEG PO ZDROWIE” opracowany przez Główny Inspektorat Sanitarny. Honorowy patronat nad programem objął Minister Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka oraz Ministerstwo Zdrowia.

 

 

Sukces uczennicy naszej szkoły – wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastyczno – Literackim „Mediacje rówieśnicze w szkole metodą przeciwdziałania agresji i niedostosowaniu społecznemu młodzieży”

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły została wyróżniona w Wojewódzkim Konkursie Plastyczno – Literackim „Mediacje rówieśnicze w szkole metodą przeciwdziałania agresji i niedostosowaniu społecznemu młodzieży”.

 

 

Święty Mikołaj i Policjanci z wizytą w szkole szpitalnej

Z okazji mikołajek małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie odwiedzili niecodzienni goście.

 

 

Ogólnopolski konkurs przyrodniczy „W harmonii z przyrodą"

Prace plastyczne uczniów z Kliniki Endokrynologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zgłoszone do ogólnopolskiego konkursu przyrodniczego pod hasłem „W harmonii z przyrodą” – VII edycja.

 

 

Ogólnopolski program edukacyjny „Trzymaj Formę!” – Podziękowanie

Już po raz jedenasty nasza szkoła realizuje ogólnopolski program edukacyjny „Trzymaj Formę!”. Organizatorem programu jest Główny Inspektor Sanitarny i Polska Federacja Producentów Żywności. Honorowy patronat nad programem objęli Minister Edukacji Narodowej, Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Sportu i Turystyki.

 

 

Ogólnopolski program edukacyjny „Wybieram Wodę” – Certyfikat

Już po raz drugi nasza szkoła realizuje ogólnopolski program edukacyjny „Wybieram Wodę” koordynowany przez Polskie Towarzystwo Dietetyki oraz Instytut Promocji Zdrowia i Dietoterapii. Honorowy patronat nad programem objął Minister Zdrowia.

 

 

Ogólnopolska akcja edukacyjna „Dzień Śniadanie Daje Moc”

W dniu 8 listopada 2017 roku po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i nauczycielami z całej Polski włączyli się w obchody ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzień Śniadanie Daje Moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka.

 

 

Warsztaty dietetyczne w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Uwaga Nadwaga!”

W dniu 24 października 2017 roku uczniowie naszej szkoły wspólnie z rodzicami po raz kolejny wzięli udział w ciekawych warsztatach dietetycznych przeprowadzonych przez Panią dietetyk mgr inż. Aleksandrę Girek oraz asystentkę Panią Monikę Tytoń z Centrum Dietetycznego Naturhouse Wieniawska w Lublinie

 

 

Wychowanie bez przemocy – materiał dla rodziców

Podstawą zbudowania pozytywnej więzi z dzieckiem jest wychowanie bez przemocy. Doświadczenie przemocy, bycie krzywdzonym ma wiele negatywnych konsekwencji dla dziecka, zaburza jego rozwój umysłowy, emocjonalny i społeczny. Dlatego tak ważne jest zapobieganie przemocy wobec dzieci i wczesna identyfikacja zagrożeń ich bezpieczeństwa.

 

 

Ogólnopolski konkurs „Ekologia w moim domu”

Prace plastyczne uczniów z Kliniki Endokrynologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zgłoszone do ogólnopolskiego konkursu „Ekologia w moim domu”.

 

 

Warsztaty edukacyjne „Filatelistyka - moje hobby”

W dniu 26 września 2017 roku w naszej szkole odbyły się ciekawe warsztaty edukacyjne „Filatelistyka – moje hobby” przeprowadzone przez Panią Annę Frymus – Regionalnego Koordynatora ds. Filatelistyki w Lublinie.

 

 

Kampania społeczna Rzecznika Praw Dziecka - „REAGUJ. MASZ PRAWO”

Głównym celem Kampanii Rzecznika Praw Dziecka „Reaguj. Masz Prawo” jest zmiana biernej postawy ludzi wobec aktów krzywdzenia dzieci oraz zmniejszenie społecznego przyzwolenia na stosowanie przemocy.

 

 

Program „Szkoła Przyjazna Rodzinie” – Certyfikat

Jako potwierdzenie realizacji w szkole programu opracowanego przez Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny otrzymaliśmy certyfikat „Szkoła Przyjazna Rodzinie”.

 

 

Program „Mediacje rówieśnicze sposobem na przezwyciężenie przemocy i agresji w szkole”

W roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła przystąpiła do Programu Prezesa Sądu Okręgowego w Lublinie i Lubelskiego Kuratora Oświaty pt. „Mediacje rówieśnicze sposobem na przezwyciężenie przemocy i agresji w szkole”.

 

 

Wyniki IX edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego – „WSPÓLNIE MÓWIMY NIE PRZEMOCY – Związani z Lublinem”

Uczennica naszej szkoły otrzymała I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt. „WSPÓLNIE MÓWIMY NIE PRZEMOCY – Związani z Lublinem”.

 

 

Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego „Ziemia – Nasz Dom”

Uczeń naszej szkoły został wyróżniony w Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczym „Ziemia – Nasz Dom”.

 

 

Materiały edukacyjne popularyzujące prawidłowe korzystanie z numeru alarmowego 112

Materiały edukacyjne popularyzujące prawidłowe korzystanie z numeru alarmowego 112

 

 

Ogólnopolska Akcja Edukacyjna „Dzień Śniadanie Daje Moc” – Certyfikat

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły wspólnie z rodzicami i nauczycielami włączyli się w Ogólnopolską Akcję Edukacyjną „Dzień Śniadanie Daje Moc” w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

 

 

Międzyszkolny konkurs plastyczny dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych „Każdy może być królem w swojej sztuce”

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zostali laureatami konkursu „Każdy może być królem w swojej sztuce”.

 

 

Wyniki konkursu „Każdy piękny od poczęcia”

Prace plastyczne uczniów z Kliniki Endokrynologii wyróżnione w konkursie plastycznym „Każdy piękny od poczęcia” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Realitas.pl. w ramach Narodowego Dnia Życia – święta uchwalonego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2004 roku. Honorowy patronat nad konkursem objął Lubelski Kurator Oświaty oraz Wojewoda Lubelski.

 

 

Program edukacyjny „Lubella inspiruje i edukuje” - Certyfikat

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w programie edukacyjnym „Lubella inspiruje i edukuje’. W ramach programu gimnazjaliści zdobywali kompleksową wiedzę na temat prawidłowych nawyków żywieniowych oraz jak powinien wyglądać odpowiednio skomponowany posiłek, który dostarczy im wartościowych składników.

 

 

Konkurs na ciekawe inicjatywy zorganizowane w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2017

Nasza szkoła została zgłoszona do ogólnopolskiego konkursu na ciekawe inicjatywy w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2017. Organizatorem konkursu jest Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (FDDS), które tworzą Polskie Centrum Programu Safer Internet. Głównym partnerem konkursu jest Fundacja Orange.

 

 

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Program Komisji Europejskiej "Safer Internet" uruchomiony został w 1999 r. i miał na celu promocję bezpiecznego korzystania z nowych technologii i Internetu przez dzieci i młodzież, a także zapoznawanie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w sieci oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa online.

 

 

Bezpieczne dziecko w sieci

Materiały edukacyjne przeznaczone dla rodziców w zakresie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie. Materiały udostępnione zostały przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę w ramach programu „Chronimy Dzieci”.

 

 

Akcja prewencyjno - edukacyjna „BEZPIECZNE FERIE 2017”

Już niedługo rozpoczną się ferie zimowe – to czas odpoczynku od nauki, czas beztroskich zabaw i rozrywki. Ważne, by dzieci wiedziały, jak spędzić ten czas mądrze i z pożytkiem dla siebie, dbając przy tym o zdrowie i bezpieczeństwo.

 

 

Mikołaj z Policją

W dniu 6 grudnia 2016 roku uczniów naszej szkoły odwiedził Święty Mikołaj. Przybył w asyście sympatycznej Śnieżynki, Misia Poli, policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie – st. asp. Irminy Łakoty, Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie – podkom. Doroty Gil, asp. szt. Waldemara Dziedzica, st. sierż. Marcina Stelmacha oraz Pani Izabeli Tkaczyk z Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Lublin i wolontariusza Jarosława Miącza.

 

 

Ogólnopolski program profilaktyczny „Trzymaj Formę!”

Już po raz dziesiąty nasza szkoła realizuje program profilaktyczny „Trzymaj Formę!”. Organizatorem programu jest Główny Inspektor Sanitarny i Polska Federacja Producentów Żywności. Współrealizatorem jest Ministerstwo Edukacji Narodowej i Instytut Żywności i Żywienia.

 

 

 

 

Konkurs kulinarny „Uwielbiam gotować z Lubellą”

Autorskie przepisy uczniów z Kliniki Endokrynologii USzD w Lublinie zgłoszone na konkurs kulinarny „Uwielbiam gotować z Lubellą”. Konkurs zorganizowany został w ramach programu „Lubella inspiruje i edukuje”.

 

 

 

 

Warsztaty profilaktyczno - edukacyjne „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie”

Internet to nieodłączny element świata dzieci i młodzieży. Pełni w ich życiu szczególną rolę, pozwalając na zaspokajanie potrzeb rozwojowych specyficznych dla wieku dojrzewania, takich jak pragnienie wrażeń oraz ciekawość. Postęp w rozwoju nowoczesnych technologii oprócz skutków pozytywnych wiąże się także z powstawaniem zagrożeń, których ofiarami coraz częściej stają się młodzi internauci.

 

 

 

 

Nasi uczniowie w programie edukacyjnym „Lubella inspiruje i edukuje”

Gimnazjaliści z Zespołu Szkół Specjalnych przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie pod opieką nauczycielki Anny Boczek biorą udział w ogólnopolskiej akcji poświęconej znaczeniu produktów zbożowych w codziennej diecie oraz zdrowemu odżywianiu.

 

 

 

 

„ŚNIADANIE DAJE MOC” – Ogólnopolska Akcja Edukacyjna

W dniu 8 listopada 2016 roku w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania uczniowie z Kliniki Endokrynologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie z wielkim entuzjazmem wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej „Śniadanie Daje Moc”

 

 

 

 

Ogólnopolska Akcja Społecznościowa „Uwaga Nadwaga!”

19 września 2016 roku ruszyła V edycja Ogólnopolskiej Akcji Walki z Nadwagą w Rodzinie „Uwaga Nadwaga!”, której organizatorem są Centra Dietetyczne Naturhouse.

 

 

I edycja kreatywnego konkursu o odpadach „Segregujesz – Zyskujesz!”

Prace uczniów z Kliniki Endokrynologii USzD w Lublinie zgłoszone na I edycję kreatywnego konkursu o odpadach pt. „Segregujesz – Zyskujesz”.

 

 

Ogólnopolski konkurs „Racjonalnie się odżywiasz, zdrowie wygrywasz”

Plakat uczniów z Kliniki Endokrynologii USzD w Lublinie zgłoszony na ogólnopolski konkurs plastyczny pt. „Racjonalnie się odżywiasz, zdrowie wygrywasz”

 

 

Ogólnopolski program edukacyjny „Żyj smacznie i zdrowo”

Już po raz szósty nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Żyj smacznie i zdrowo” marki Winiary i Federacji Polskich Banków Żywności. Program pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Sportu i Turystyki oraz Ministra Zdrowia cieszy się dużym zainteresowaniem naszych uczniów.

 

 

Pogadanka prewencyjna „Bezpieczeństwo w czasie letniego wypoczynku”

17 czerwca 2016 roku w Filii Zespołu Szkół Specjalnych przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie odbyła się pogadanka prewencyjna na temat „Bezpieczeństwo w czasie letniego wypoczynku” przeprowadzona przez Panią podkom. Agnieszkę Łoś – policjantkę z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie.

 

Ogólnopolski program edukacyjny „Wybieram Wodę”

W roku szkolnym 2015/2016 nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Wybieram Wodę” koordynowanego przez Polskie Towarzystwo Dietetyki oraz Instytut Promocji Zdrowia i Dietoterapii.

 

Warsztaty profilaktyczno – edukacyjne pod hasłem „Wpływ żywienia na rozwój dzieci i młodzieży”

25 kwietna 2016 roku w ramach realizacji ogólnopolskich programów edukacyjnych „Trzymaj Formę!” i „Żyj smacznie i zdrowo” w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczno – edukacyjne pod hasłem „Wpływ żywienia na rozwój dzieci i młodzieży”. Zajęcia zostały przeprowadzone przy współpracy z Panią dietetyk Kliniki Endokrynologii – Elżbietą Ciszewską.

 

Konkurs plastyczny „Wybieram zdrowie – nie palę”

Prace uczniów z Kliniki Rehabilitacji, Hematologii i Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży nagrodzone w konkursie plastycznym „Wybieram zdrowie – nie palę”. Konkurs ogłoszono w ramach realizacji ogólnopolskiego programu antynikotynowego „Znajdź właściwe rozwiązanie” i objęty został honorowym patronatem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lublinie – fundatorem nagród.

 

Warsztaty kulinarno – edukacyjne „W krainie smaków”

W dniu 5 lutego 2016 roku w ramach akcji zdrowotnej „W krainie smaków” uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ciekawych warsztatach przeprowadzonych przez Panią Agatę Szczuchniak - pracownika Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krasnymstawie.

 

Akcja prewencyjna „Bezpieczeństwo w czasie ferii zimowych”

W dniu 11 stycznia 2016 roku uczniów naszej szkoły odwiedzili: przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Lublinie – mł. asp Grzegorz Mazurek, Straży Miejskiej – insp. Marek Hondzel i Pani psycholog Jolanta Wąsowska.

 

Akcja edukacyjno – profilaktyczna „Papieros – Twój wróg”

W dniu 18 listopada 2015 roku w ramach obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia w naszej szkole odbyła się akcja edukacyjno - profilaktyczna, na którą zaproszono pracownika Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lublinie – Panią Renatę Bezładę.

 

„Dopalacz to też narkotyk i może Cię zabić”

13 kwietnia 2015 roku w naszej szkole odbyła się prelekcja nt. „Dopalacz to też narkotyk i może Cię zabić” przeprowadzona przez Kierownika Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lublinie – dr n. med. Piotra Drehera.

 

„Sięgnąć po alkohol, czy odmówić picia – decyzja należy do ciebie”

W dniu 16 marca 2015 roku Magdalena Kruk – pracownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Lublinie przeprowadziła w naszej szkole zajęcia profilaktyczno – edukacyjne na temat „Sięgnąć po alkohol, czy odmówić picia – decyzja należy do ciebie”.

 

„Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”

W dniu 20 października 2014 roku w naszej szkole odbyła się impreza „Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki” promująca tematykę prozdrowotną wśród uczniów. Gościem specjalnym była Pani Elżbieta Ciszewska, dietetyk w Klinice Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej.

 

Światowy Dzień bez papierosa

W dniu 27 maja 2015 roku w Zespole Szkół Specjalnych przy Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Lublinie odbyła się uroczystość szkolna z okazji obchodów „Światowego Dnia bez papierosa”.

 

„Bądź bezpieczny w sieci”

W dniu 26 maja 2015 roku odbyły się warsztaty profilaktyczno – edukacyjne na temat „Bądź bezpieczny w sieci”.

 

Międzynarodowy Dzień Zdrowia

W dniu 15 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół Specjalnych przy Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Lublinie odbyły się warsztaty edukacyjne z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Zdrowia.

 

Światowy Dzień Walki z Rakiem

Nasza szkoła od lat włącza się w działania promujące zdrowy tryb życia. Od stycznia 2015 roku realizujemy projekt „Szkoła promująca zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem”.

 

Światowy Dzień Rzucania Palenia

W dniu 24 listopada 2014r. w Zespole Szkół Specjalnych przy Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Lublinie odbyła się uroczystość szkolna pt. „Nigdy nie pal” zorganizowana w ramach Światowego Dnia Rzucania Palenia.

 

Konkurs plastyczny „Odżywiam się zdrowo, wiem co jem”.

W listopadzie 2014 roku w ramach realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Trzymaj Formę!” w naszej szkole ogłoszony został konkurs plastyczny pod hasłem „Odżywiam się zdrowo, wiem co jem”.

 

„Mądre żywienie, zdrowe pokolenie”

W roku szkolnym 2013/2014 nasza szkoła przystąpiła do programu edukacyjno – badawczego „Mądre żywienie, zdrowe pokolenie” koordynowanego przez Polskie Towarzystwo Dietetyki w Warszawie.