Fundacja ROSAWSPÓŁPRACA Z FUNDACJĄ ROSA

Od maja 2014 roku nasza szkoła bierze udział w projekcie „Kartka ze szpitala”, którego organizatorem jest wrocławska Fundacja Rosa. Dzięki tej inicjatywie szkoła otrzymuje od Fundacji materiały do zajęć plastycznych. W ramach akcji nauczyciele – wychowawcy pracujący z chorymi dziećmi - organizują ciekawe warsztaty, podczas których nasi podopieczni mają możliwość tworzenia pięknych kartek i wysyłania ich do swoich najbliższych w otrzymanych od Fundacji kopertach ze znaczkami.


Co się działo?

Uczniowie naszej szkoły - pacjenci Oddziału Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie - uczestniczyli w warsztatach z okazji Święta Matki, Dnia Chłopaka i Święta Edukacji. Powstały wtedy niepowtarzalne, śliczne kartki.


Fundacja ROSA

 

Nasi podopieczni wzięli również udział w konkursie zorganizowanym z okazji Dnia Ojca realizowanym pod hasłem „Tata - pierwszy bohater syna, pierwsza miłość córki”. Prace młodych twórców zostały wyróżnione, a jedna z kartek uznana została za najciekawszą.


Fundacja ROSA

 

Ciekawe warsztaty odbyły się także przed Dniem Chłopaka. Dziewczynki wykonały kartki dla swoich braci, ojców, kolegów i znajomych.


Fundacja ROSA

 

W związku z przypadającą w bieżącym roku, siedemdziesiątą rocznicą Powstania Warszawskiego, w miesiącach czerwiec- październik 2014 roku zorganizowany został cykl spotkań z dziećmi, poświęconych genezie, historii i znaczeniu tego wydarzenia. Dzieci ze wszystkich oddziałów Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie, pod kierunkiem nauczycieli pracujących w grupach wychowawczych, wykonały piękne kartki z symbolami patriotycznymi. Ogółem przekazano prawie 300 kartek, które za pośrednictwem Muzeum Powstania Warszawskiego dotarły do żyjących bohaterów Powstania 1944 r. Od września br. do naszej placówki napływają wzruszające podziękowania od powstańców „za dar serca” małych pacjentów”.


Fundacja ROSA

 

Fundacja Rosa powstała w 2004 roku. Od tego czasu aktywnie działa w Polsce jako organizacja pożytku publicznego. Fundusze, które otrzymuje w ramach corocznej akcji przekazywania 1% podatków na cele charytatywne, przeznacza na wspomaganie potrzebujących – szczególnie dzieci i młodzieży – w dwóch obszarach: zdrowia i edukacji. We wrześniu 2011 roku Fundacja Rosa dołączyła do grona organizacji zrzeszonych w Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.Fundacja ROSANazwa Fundacji Rosa niesie ze sobą skojarzenie z rosą poranną, przynoszącą orzeźwienie i nadzieję nowego dnia. Dajemy nadzieję osobom będącym naszą przyszłością – szczególnie dzieciom i młodzieży, ale także chorym na raka, którym wiara w słoneczne jutro jest najbardziej potrzebna. Zadanie Fundacji polega na zadbaniu o ich potrzeby i przywrócenie uśmiechu na twarzach.

Jesteśmy wytwórnią radości! Jesteśmy wytwórnią dziecięcej radości!