„Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni”
- spektakl profilaktyczny w wykonaniu aktorów teatru „O Rety”

W listopadzie 2019 roku w ramach innowacji „Promocja bezpiecznego i zdrowego stylu życia” po raz kolejny uczniów naszej szkoły odwiedzili aktorzy z teatru „O Rety” fundacji PGE przedstawiając spektakl teatralny pt. „Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni”.


Pstryk

Pstryk

Pstryk

Pstryk

Spektakl dostarczył naszym podopiecznym sporej dawki istotnej wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych oraz sytuacjach zagrażających zdrowiu i bezpieczeństwu człowieka.


Pstryk

Pstryk

Pstryk

Pstryk

Dzięki interaktywnym zabawom edukacyjnym, wierszom, quizom i piosenkom utrwalały się kluczowe treści zawarte w podstawie programowej.


Pstryk

Pstryk

Aktorzy spektaklu przypomnieli o zasadach bezpiecznego korzystania z energii elektrycznej oraz numer alarmowy pogotowia energetycznego 991. Uczniowie dowiedzieli się jak powstaje prąd, co wspólnego z wytwarzaniem prądu ma woda, słońce i wiatr oraz poznali sposoby oszczędzania energii elektrycznej.


Pstryk

Pstryk

Pstryk

Na zakończenie występu młodzi widzowie otrzymali książeczki na temat oszczędności energii energetycznej oraz zachowania bezpieczeństwa podczas używania urządzeń elektrycznych.Teatr został przyjęty z wielkim entuzjazmem przez naszych podopiecznych, którzy gromkimi brawami nagrodzili świetną grę aktorską!DZIĘKUJEMY !!!


Opracowanie: Anna Boczek