Aktywności w ramach ogólnopolskiego projektu ekologicznego „Wygrajmy ze Smogiem”


W ramach realizacji projektu „Wygrajmy ze Smogiem” w dniu 26 października 2021 roku na Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży został zainstalowany czujnik smogu, który połączony jest z Ogólnopolską Siecią Antysmogową. Odczytywanie pomiarów antysmogowych z pewnością będzie stanowiło dużą atrakcję dla naszych podopiecznych i wpłynie pozytywnie na kształtowanie postaw ekologicznych i zaangażowania społecznego.


Wygrajmy ze Smogiem

Wygrajmy ze Smogiem

Wygrajmy ze Smogiem

Wygrajmy ze Smogiem

Natomiast w dniu 28 października nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w szkoleniu online „Wiedza to początek zmian” organizowanego przez NASK – Państwowy Instytut Badawczy razem z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Podczas spotkania przekazano wiedzę na temat stanu powietrza w Polsce oraz powodów i skutków zanieczyszczeń powietrza, wpływu na zdrowie człowieka oraz działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczeń.


W kolejnej części przedstawiono sposoby efektywnego wykorzystania materiałów edukacyjnych ESA.


Wygrajmy ze Smogiem

Wygrajmy ze Smogiem

Wygrajmy ze Smogiem

Wygrajmy ze Smogiem

Wiedza, którą pozyskaliśmy podczas szkolenia będzie stanowiła dobry fundament do pracy z naszymi uczniami. Czekają nas kolejne wyzwania!
Opracowanie: AB, KK