Konferencja 27 października 2015







27 października 2015 roku grono pedagogiczne naszej szkoły uczestniczyło w konferencji szkoleniowej nt. „Nauczyciel w obliczu uzależnień dzieci i młodzieży”.


„Konferencja”

Przybyłych na spotkanie gości powitała Pani Iwona Grudzień – Bielaszewska dyrektor Kolegium Pracowników Służb Społecznych oraz Pan Krzysztof Baran dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie.


„Konferencja”

Jako pierwszy głos zabrał Pan Janusz Koczberski psycholog, certyfikowany specjalista terapii uzależnień, który przedstawił genezę i konsekwencję uzależnienia dzieci i młodzieży.


„Konferencja”

Następna część spotkania została poświęcona współpracy szkół z Komendą Miejską Policji w zakresie przeciwdziałania zażywaniu substancji psychoaktywnych przez uczniów. Temat ten przybliżyła zebranym nadkom. Teresa Wąsikowska z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.


„Konferencja”

Z kolei swoimi refleksjami na temat roli wsparcia lokalnego w przeciwdziałaniu uzależnieniom podzielił się z uczestnikami konferencji Pan Jerzy Kuś dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Lublin.


„Konferencja”

Pani Małgorzata Rabczewska koordynator Sekcji Pracy Socjalnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie przedstawiła zebranym procedury pomocy rodzinom i dzieciom z problemami uzależnień.


„Konferencja”

Pan Maciej Sztorc i Pan Marcin Szostek swoim wystąpieniem na temat zasobów Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Lublinie w zakresie rozpoznawania i terapii uzależnień dzieci i młodzieży zakończyli pierwszą część konferencji.


„Konferencja”

„Konferencja”

Po przerwie odbyła się dyskusja panelowa, w której brali udział wszyscy uczestnicy spotkania. Wymieniano swoje spostrzeżenia dotyczące sprawdzonych i skutecznych sposobów postępowania z osobami uzależnionymi.


„Konferencja”

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@


Uczestnicy spotkania mieli także okazję do zapoznania się z osiągnięciami nauczycieli Zespołu Szkół Specjalnych przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie w zakresie realizacji treści Szkolnego Programu Profilaktyki. Na tablicach uwidoczniono zdjęcia z najważniejszych wydarzeń "profilaktycznych" i "prozdrowotnych", które ostatnio zostały zorganizowane w szkole przyszpitalnej:



„Konferencja”


„Konferencja”







Opracowanie: AgCK