Projekt edukacyjno-sportowy pn. „Wyrównujemy szanse” realizowany z PGE

W tym roku szkolnym rozpoczęliśmy projekt edukacyjno-sportowy pn. „Wyrównujemy szanse” skierowany do uczniów-pacjentów Filii Zespołu Szkół Specjalnych przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie mieszczącej się w Szpitalu Neuropsychiatrycznym.


Jego celem jest m.in. wspomaganie rozwoju intelektualnego, kulturalnego i sportowego młodych pacjentów Szpitala Neuropsychiatrycznego, a także edukacja środowiska lokalnego na temat funkcjonowania i organizacji Szkoły Przyszpitalnej.


Już 3 kwietnia br. rozpoczęliśmy remont jednej z sal szkolnych. Jest to możliwe dzięki wsparciu Fundacji PGE.Wyrównujemy szanse


Odnowione pomieszczenie wraz z wyposażeniem będzie służyć naszym uczniom.


„Wspólnie stworzymy Im odpowiednie miejsce do nauki i rozwijania zainteresowań”– mówi Marcin Kubiński, p.o. prezesa Fundacji PGE.


„Serdecznie dziękuję Fundacji PGE za realizację projektu, dzięki któremu uczniowie naszej szkoły będą mieli możliwość pracy w odświeżonej sali lekcyjnej z nowym wyposażeniem. Przyczyni się to do wspomagania realizacji nauczania, wychowania oraz wzmacniania wszystkich procesów terapeutycznych na oddziale szpitalnym. Udział w projekcie naszych dzieci daje im szansę zobaczenia i doświadczenia czegoś, co znali jedynie z opowieści, książek i telewizji. Podziękowanie składam również pomysłodawcy i nadzorującej realizację projektu Pani Agnieszce Szczebiot.” - mówi Krzysztof Baran Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie


Będziemy informować o postępie prac. Wkrótce pierwsza fotorelacja inicjatora i pomysłodawcy projektu - Agnieszki Szczebiot, nauczyciela tej szkoły.