W poszukiwaniu swoich super mocy

Karuzela Sztuki znów wędruje. Tym razem w poszukiwaniu swoich super mocy.


Kto z nas, w dzieciństwie nie marzył o tym, by być jak ukochany super bohater? Część prawdopodobnie nawet biegała po podwórku, okryta powiewającą na wietrze peleryną, walcząc z niewidzialnymi siłami zła albo szukała pierścienia Arabelli czy niebieskiego koralika Karolci spełniającego marzenia. Czy aby jednak musimy posiadać takie przedmioty aby mieć w sobie moc? Okazuje się, że wcale nie. Wystarczą nam do tego zwyczajne, a może jednak nadzwyczajne ludzkie cechy, które każdy w sobie posiada. Wystarczy nam je tylko odkryć.


W poszukiwania te zaangażowały się wszystkie dzieci biorące udział w warsztacie plastycznym zorganizowanym przez panią Agnieszkę Chwiałkowską. Trochę pomogli nam w tym bohaterowie bajek i komiksów tacy jak: Merida, Kopciuszek, Batman czy Nemo.


Nasi uczniowie stworzyli swoich super bohaterów z drewnianych łyżek, filcu, piórek i innych materiałów plastycznych i nawet najbardziej „oporne” dzieci zaangażowały się w te dzieła całą sobą. Powstałe prace zostały uwiecznione na poniższych fotografiach.super MOC

super MOC

super MOC

super MOC

super MOC

Opracowanie: Zespół