Mikołaj przybywa do filii

Tegoroczna bezśnieżna aura nie zmyliła Świętego Mikołaja, bowiem pojawił się 6 grudnia w filii naszej szkoły. Długo oczekiwany gość przybył w towarzystwie wyjątkowych pomocników - ks. prałata Tadeusza Pajurka prezesa Charytatywnego Stowarzyszenia Niesienia Pomocy Chorym „Misericordia”, ks. Pawła Bartoszewskiego dyrektora Środowiskowego Domu „Misericordia” oraz ks. Mirosława Kawczyńskiego kapelana Szpitala Neuropsychiatrycznego.


Ks. Paweł opowiedział zgromadzonym o Świętym Mikołaju biskupie Miry, patronie między innymi dzieci, cukierników i żeglarzy.


Mikołaj FILIA

Mikołaj FILIA

Podczas wspólnej zabawy śpiewaliśmy kolędy oraz świąteczne piosenki.


Mikołaj FILIA

Mikołaj FILIA

Dobroduszny staruszek nie zapomniał o najbardziej oczekiwanym przez dzieci punkcie spotkania, czyli wręczeniu upominków. Otrzymując prezent każda obdarowywana osoba śpiewała Mikołajowi piosenkę, recytowała wierszyk lub wręczała samodzielnie wykonany rysunek.


Mikołaj FILIA

Na zakończenie złożyliśmy Mikołajowi życzenia w dniu jego imienin oraz serdecznie podziękowaliśmy naszym gościom za przybycie i przekazane upominki.


Mikołaj FILIA

Prezenty dla naszych gości, wykonane przez dzieci.


Mikołaj FILIA

I jeszcze pamiątkowe zdjęcie.


Mikołaj FILIA

Odwiedził nas również Święty Mikołaj wraz ze swoim orszakiem z parafii Świętego Mikołaja w Lublinie. Nasi goście przypomnieli dzieciom, że głównym celem tego spotkania jest pokazanie dobroci biskupa z Miry, przedstawienie prawdziwej postaci, a nie tej wykreowanej przez wielkie koncerny i galerie handlowe. Przytoczyli słowa proboszcza parafii Świętego Mikołaja ks. Piotra Kawałko „Chcemy pokazać, kim naprawdę był święty biskup z Miry, słynący ze swojej wrażliwości na cierpienie i ubóstwo, ikona miłosierdzia i dobroczynności. Chcemy zwrócić uwagę, że Św. Mikołaj dzielił się w swoim życiu nie tylko prezentami materialnymi, ale też o wiele ważniejszymi prezentami duchowymi.”


Mikołaj FILIA

Wraz ze Świętym Mikołajem przybył chór dziecięcy, który swoim śpiewem uświetnił mikołajkowe spotkanie.


Mikołaj FILIA

Na zakończenie podziękowaliśmy naszym gościom i złożyliśmy świąteczne życzenia.


Mikołaj FILIA

Grupy wychowawcze również zorganizowały upominki dla podopiecznych filii.


Mikołaj FILIA

Z wielkim entuzjazmem dzieci czekały na przybycie naszego gościa. Radości nie było końca. Mikołaj jak co roku hojnie obdarował wszystkich prezentami.


Mikołaj FILIA

Mikołaj FILIA

Mikołaj FILIA

Dzieci i nauczyciele dziękują za zaangażowanie i otwartość serca wszystkim ofiarodawcom, którzy zasponsorowali tegoroczne upominki.


Podziękowania dla nauczycieli i uczniów ze szkół podstawowych:


S.P. im. J. Słowackiego w Lublinie, S.P. im M. Konopnickiej w Dominowie,


S.P. im. M. Wójcik w Krępcu oraz S.P. im J. Piłsudskiego w Mełgwi.


Mikołaj FILIAOpracowanie:

Renata Z., Beata T.-W., Kinga K.