”Wirtualny świat – pożyteczny, gdy z rozsądkiem” projekt edukacyjny


Miło nam poinformować iż rozpoczęliśmy realizację projektu edukacyjnego pt. ”Wirtualny świat – pożyteczny, gdy z rozsądkiem” w ramach programu edukacyjnego - Asy Internetu, który uczy dzieci jak eksplorować internet w sposób bezpieczny i odpowiedzialny. Uczy jak być dobrymi obywatelami w internecie. Projekt składa się z etapów, w których każdy uczeń znajdzie coś, w czym może się odnaleźć i wykazać. Wszelkie działania w tym zakresie przebiegają we współpracy społeczności szkolnej. We wstępnej fazie projektu uczniowie przeprowadzili sondaż dotyczący tematyki za pomocą samodzielnie utworzonych ankiet.


W ramach projektu uczniowie zrealizują szereg działań według programu akcji dostępnego na poniższej tablicy interaktywnej. Celem realizacji elementów projektu jest:
 Poszerzenie wiedzy o tym jak udostępniać z głową treści i informacje o sobie, zachować ostrożność w korzystaniu z portali społecznościowych i tworzyć silne hasła oraz właściwie reagować na zachowania w sieci.

Zapraszamy wszystkich do udziału w naszym projekcie, a także do śledzenia postępów w realizacji kolejnych etapów. Poniżej szczegóły akcji.
Realizacja działań - zajęcia informatyczne w Filii Szkoły