”Odwaga – to twoje bezpieczeństwo w sieci” - projekt edukacyjny

Miło nam poinformować iż rozpoczęliśmy realizację projektu edukacyjnego pt. ”Odwaga – to twoje bezpieczeństwo w sieci” w ramach programu edukacyjnego - Asy Internetu.Program ten propaguje korzystanie z zasobów i możliwości Internetu w sposób bezpieczny i odpowiedzialny. Uczy jak zachować pozytywną osobowość w Internecie będąc szczerym a jednak bezpiecznym. Projekt składa się z etapów, w których każdy uczeń znajdzie coś, w czym może się odnaleźć i wykazać. Wszelkie działania w tym zakresie przebiegają we współpracy społeczności szkolnej. We wstępnej fazie projektu uczniowie przeprowadzili sondaż online dotyczący tematyki projektu z wykorzystaniem samodzielnie utworzonych ankiet za pomocą Formularzy Google.


W ramach projektu uczniowie realizują szereg działań według programu akcji dostępnego w poniższym filmie promocyjnym akcji. Celem realizacji elementów projektu jest:
 Motywowanie do rozmawiania o wątpliwościach dotyczących niecodziennych zdarzeń w sieci, zachowania ostrożności w korzystaniu z zasobów internetowych i obszarów portali społecznościowych oraz śmiałości reagowania na nieodpowiednie zachowania w sieci.

Jednym z elementów projektu był Konkurs na film promocyjny. Z kilku wykonanych wybrany został poniższy.
Zapraszamy wszystkich do udziału w naszym projekcie, a także do śledzenia postępów w realizacji kolejnych etapów. Poniżej szczegóły akcji w krótkim zwycięskim filmie promocyjnym wykonanym przez jednego z uczniów naszej Szkoły.
Realizacja działań - zajęcia informatyczne w Filii Szkoły