Wspólne kolędowanie w Filii Szkoły


Wspólne śpiewanie kolęd raduje i łączy, a przede wszystkim stanowi istotę okresu Świąt Bożego Narodzenia. To właśnie w słowach kolęd ludzie poprzez wieki wyrażali wiarę w tajemnicę Bożego Narodzenia.


W Filii naszej Szkoły spotkanie świąteczne i wspólne kolędowanie należy już do tradycji, a w tym roku odbyło się we wtorek 22 grudnia. W świątecznie udekorowanej sali zebrali się uczniowie z oddziału i nauczyciele, by razem kolędować. Spotkanie zostało zorganizowane przez p. Kierownik i nauczycieli Filii Szkoły, a poprowadziła je Siostra Julia – nauczycielka katechezy.


Oprawę muzyczną zapewnili nauczyciele: p. Jacek Sochocki (instrument klawiszowy) i p. Adam Juśko (gitara). W doborze repertuaru zdecydowanie dominowały kolędy znane i śpiewane już od dawna:


„Dzisiaj w Betlejem”, „Wśród nocnej ciszy”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Gdy śliczna panna” i wiele innych.


Różnorodne wykonania kolęd wprowadziły nas w atmosferę Bożego Narodzenia, a świąteczny czas zachęcił uczniów i nauczycieli do wspólnego śpiewania. Pomimo mroźnej pogody za oknem, tego dnia atmosfera wśród społeczności szkolnej była bardzo ciepła.


Po pięknym kameralnym kolędowaniu nie mogło zabraknąć prezentów.


Było to możliwe dzięki współpracy p. Magdaleny Broniek w imieniu naszej placówki z p. Anetą Adamczuk ze Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Lublinie oraz wsparciu darczyńców: państwa Katarzyny i Marka Danielak, którzy zasponsorowali 34 piękne mikołajkowe paczki dla wszystkich dzieci z oddziałów: dziecięcego i młodzieżowego.


Gorące świąteczno – noworoczne życzenia w formie uroczych, własnoręcznie wykonanych kartek świątecznych z życzeniami przekazały naszym uczniom przedszkolaki z zaprzyjaźnionych przedszkoli: Przedszkola nr 88 w Lublinie oraz Niepublicznego Przedszkola „Czterolistna Koniczynka”.


Serdecznie dziękujemy !!!Główną ideą przedsięwzięcia było kultywowanie polskiej tradycji wspólnego kolędowania, ale przede wszystkim była to doskonała okazja do spotkania się całej społeczności szkolnej, kontynuowania pięknego zwyczaju śpiewania kolęd a poprzez to przypomnienie, że Boże Narodzenia to wyjątkowy, radosny czas.


Atmosfera panująca tego dnia na długo pozostanie w naszej pamięci. Szczegóły wizualne wydarzeń znajdziecie w poniższej prezentacji.

Realizacja - nauczyciele i społeczność Filii Szkoły