Dzień Bezpiecznego Internetu 2021 – „Działajmy razem”W dniu 9 lutego 2021r. nasza placówka po raz kolejny włączyła się w realizację Ogólnopolskiego Projektu „Dzień Bezpiecznego Internetu” (DBI) , który rokrocznie organizowany jest przez Polskie Centrum Programu Safer Internet. Inicjatywa ta, objęta w tym roku honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów, miała na celu propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocję pozytywnego wykorzystania Internetu. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.
Centralnym punktem obchodów tegorocznej edycji DBI pod hasłem „Działajmy razem” były webinary i lekcje online dla uczniów i nauczycieli. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w konferencji online nt. „O co w ogóle chodzi w tym całym cyberbezpieczeństwie?”.
Mając na uwadze jeden z kierunków polityki oświatowej państwa na rok 2020/2021 dotyczący bezpiecznego i efektywnego korzystania z technologii cyfrowych zorganizowano cykl zajęć edukacyjnych na godzinach wychowawczych i zajęciach informatycznych z wykorzystaniem platform edukacyjnych www.fdds.pl, www.cybernauci.pl, www.dzieckowsieci.pl, www.owcewsieci.pl, www.asyinternetu.pl oraz przeprowadzono warsztaty edukacyjne na temat „Media we współczesnym świecie”.
Dużą atrakcją było również rozwiązywanie quizów na temat bezpieczeństwa w sieci.


W ramach obchodów DBI uczniowie wykonali gazetkę promującą tegoroczną akcję oraz projektowali plakaty profilaktyczne dotyczące bezpiecznych zachowań w sieci.Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją wykonaną na zajęciach informatycznych.
Mamy nadzieję, że organizując cykliczne zajęcia wychowawczo - profilaktyczne dotyczące bezpiecznego i pożytecznego poruszania się w świecie wirtualnym przyczyniamy się do kształtowania odpowiednich postaw i umiejętności sprzyjających bezpieczeństwu naszych podopiecznych.Jak prawidłowo pracować z komputeremPakiety edukacyjne dla dzieciPakiety edukacyjne dla młodzieżyPakiety edukacyjne dla dorosłychKlikam z głową - poradnik dla nauczycieli i rodziców


Opracowanie: Anna Boczek, Barbara Chrzanowska, Elżbieta Józwik, Jacek Sochocki