„IDĄ ŚWIĘTA” – WARSZTATY POŚWIĘCONE ROBIENIU KARTEK ŚWIĄTECZNYCH

Przed nami kolejne święta, których tradycją jest składanie życzeń. Dlatego postanowiliśmy włożyć trochę pracy, aby pielęgnować ten zwyczaj i przygotować naszym najbliższym kartki świąteczne z życzeniami.


Dnia 29 marca w 2021 roku w szkole odbyły się warsztaty rękodzieła, w których wzięli udział uczniowie z oddziałów i klinik szpitala.


Podczas warsztatów odwołaliśmy się do tradycji samodzielnego wykonywania świątecznych ozdób. Uczestnicy sami decydowali, jak będą wyglądać ich kartki i jakie życzenia się na nich pojawią. Do dyspozycji mieli kolorowe kartony, gotowe elementy plastyczne, naklejki, kwiatuszki, cekiny , tasiemki, piórka i wiele innych różnorodnych materiałów.


Niezwykle popularna okazała się technika scrapbookingu, dzięki której dzieci mogły wykorzystać do rękodzieła skomplikowane wzory, fantastyczne motywy kwiatowe i ażurowe dekoracje świąteczne.


Zajęcia okazały się wspaniałym pomysłem na rozwijanie wyobraźni, twórczej aktywności i ekspresji plastycznej, a efektem pracy uczniów były przepiękne kartki.opracowanie: M. Broniek