Zajęcia plastyczne w Klinice Kardiologii: „Kurczaczki, zajączki, koszyczki …”
czyli ozdoby na wielkanocny stół

Warsztaty wielkanocne dają niepowtarzalną możliwość twórczego przygotowania się do świąt Wielkiej Nocy i stworzenia dekoracji, które pięknie będą prezentować się na wielkanocnym stole lub koszyczku ze święconką. To także znakomita okazja do pokazania dzieciom, jak ważne są przygotowania do świąt i dlaczego należy zadbać o ich odpowiednią oprawę.


Świąteczne warsztaty plastyczne, które odbyły się 24 marca w Klinice Kardiologii Dziecięcej przypomniały wszystkim uczestnikom, że święta są tuż, tuż…


Forma zajęć ( interaktywny quiz o Świętach Wielkanocnych, krzyżówki, wykreślanki i labirynty dla najmłodszych) pozwoliła uczniom w sposób aktywny przyswoić i utrwalić wiedzę o naszych regionalnych i polskich tradycjach oraz zwyczajach związanych z Wielkanocą.


Z kolei możliwość spotkania się na zajęciach artystycznych i wspólna praca sprawiły dużo radości i dzieciom.


Mając do dyspozycji różnorodność materiałów nasi podopiecznimieliokazję nie tylko wykonać niebanalne ozdoby, ale też miło spędzić czasze sobą nawzajem i z nauczycielami szkoły przyszpitalnej. Wychowawcy serdecznie pogratulowali wszystkim uczestnikom pięknie wykonanych prac. Na koniec zajęć dzieci podarowały im własnoręcznie przygotowane świąteczne upominki.


Było ciepło i wiosennie, wbrew ponurej aurze za oknami. Teraz wszyscy z niecierpliwością czekamy na Święta Wielkanocne.


Fotorelację z zajęć znajdziecie w poniższej prezentacji


opracowanie: M. Broniek